Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share

Gıda Teknolojileri

Temizleme Makinaları
Kategoriyi İncele
Mıknatıslar
Gaziantep Özpolat Makina Tambur Mıknatıs
Kategoriyi İncele
Tavlandırma Makinaları
Özpolat Makina Tavlandırma Makinaları
Kategoriyi İncele
Öğütme Makinaları
Gaziantep Özpolat Makina Öğütme Makinaları
Kategoriyi İncele
Aspirasyon Makinaları
Gaziantep Özpolat Aspirasyon Makinaları
Kategoriyi İncele
Taşıma Makinaları
Gaziantep Özpolat Makina Taşıma Makinaları
Kategoriyi İncele
Paketleme Makinaları
Gaziantep Özpolat Makina Paketleme Makinaları
Kategoriyi İncele
Klapeler
Klape Nedir?
Kategoriyi İncele

Oldukça geniş ve önü hiç kapanmayacak olan Gıda Sektörü dünyanın en büyük sanayisinden birisidir. Gıda Teknolojileri süt, tahıl, et ve yumurta gibi gıdaların fabrikada işlenerek ambalajlanıp piyasaya sunulduğu sektördür. Gıda teknolojilerinde yer alan Temizleme Makinaları, tahıl ve kuru gıdanın temizlenmesini, yıkanmasını ve kurutulmasını sağlar. Yardımcı Temizlik Makinaları sayesinde tahıllar yabancı maddelerden ayrıştırılarak, tozları vakum yardımıyla temizler. Mıknatıslar sayesinde tahılı içerisindeki metal, demir gibi yabancı cisimleri mıknatıs yardımıyla temizler. Tavlandırma Makinaları ile gereken nem koşulları sağlanır ve rutubet önlenir. Öğütülme, eleme, sınıflandırma, ayrıştırma ve böceklenmeye engel olmak için Öğütme makinalarına ihtiyaç vardır. Aspirasyon makinaları sayesinde ortamda uçuşan toz tanelerini temizlemek, malzemelerin akışını kolaylaştırmak amacıyla kullanılır. İşlenmek için hazırlanan ya da işlendikten sonra ürünlerin zarar görmeden taşınması adına Taşıma Makinaları tercih edilir. Kırılmış bulgurun toplanması, ayrıştırılması, soğuması, kurutulması ve pişmesi için Bulgur Pişirme ve Soğutma Makinaları tasarlanmıştır. Verimliliğin tartılması için Tartım, Ayar ve Geri Bildirim Makinaları kullanılır. Malzemelerin işlenirken akışını kontrol etmek amacıyla Klape kullanılır. İhtiyacınıza uygun tasarım için kategoriye göz atabilirsiniz. Paketleme ve torbalama işlemleri için Paketleme Makinaları çift ve tek tartım ve farklı istasyon seçenekleri ile Özpolat’ta. İhtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacak hazır gıda teknolojilerimizi sizlere sunuyoruz.

Gıda İşleme Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Dilimleme, temizleme, eleme, ayrıştıran, doğrayıcı ve soyucular olmak üzere farklı boyutlarıyla kolaylık sağlayan gıda işleme makinası çeşidi bulunmaktadır. 

Gıda İşleme Makinası Nasıl Seçilmeli?

Gıda işleme makinası, kullanılacağı işe, ekipmanların özelliklerine ve işlevsel yapılarına göre değişiklik gösterebilir. Gıda işleme makinası seçerken, makinanın boyutu, ağırlığı, bakımı, yedek parçası, kullanılan malzemenin niteliği, dayanıklılığı ve kullanılacak tesiste kapladığı alana dikkat edilerek seçilmelidir.

Gıda İşleme Makinalarının Avantajları Nelerdir?

Sebze, tahıl, süt, et, meyve gibi birçok gıda maddesinin ambalajlayarak piyasaya sunan sektörün olmazsa olmazı gıda makinalarıdır. Gıdalar işlenirken verimi arttırmak adına Gıda Makinaları kullanılır. Bu makinalar hizmet edeceği sektöre uygun tasarımı ile de tercih ediliyor. Doğrama yapan gıda makinaları, doğrama sırasında meydana gelebilecek kazaların önüne geçerek personel güvenliğini de sağlıyor. Uygun fiyat ve kalite açısından firmalara birçok avantaj sunuyor.